Soru - Cevap Panosu
{ Toplamda 313 soru, 288 cevap }
çocuğum ders çalışmıyor
evet kızım 1.sınıfa başladı ama evde tammen birinci dünya savaşı yaşanıyor...ödev yapmak istemiyor...okulda hiç durmadan konuşuyor...yazabılıyor okuyabılıyor fakat istemiyor..ders yapmayı ödevlerını tamamlamayı nasıl sevdirebilirim..?bu arada iki yıldır okuma yazma ve bırazda çarpım tablosu biliyor...sanırım önceden öğrenmesi büyük hataymış..
sema
busra 2014.09.15 civarında sordu.
Cevapla!
Toplamda 1 cevap
busra 2014.09.15 civarında cevapladı:
sema hanım,

sol menüde sınav-okul-ders çalışma kategorisinde ders çalışma sorunları ile ilgili bir çok yazı var onlardan yarım alabilirsiniz:

www.annenotlari.com/liste/26/sinav-okul-ders-calisma

Önceden biliyor olmasını avantaja da dönüştürebilirsiniz. Çocuğunuz bazo şeyleri bildiği iin ödevleri çabuk bitirip kendine daha fazla zaman ayırabilir belki.

Çocuğunuzla sorun yaşamadığınız mutlu bir anınızda onun fikirlerini de alarak günlük çalışma düzeni ayarlayabilirsiniz. Ödevlerin ne zaman yapılacağı konusunda onun fikrini de alarak çocukla ortak karar alabilirsiniz. Okuldan gelince ne kadar yemek ve dinlenme süresi( bu süreyi istediği gibi kullanma hakkı çocuğa ait olur), sonra ödev için ayrılmış yeterli bir süre ayırırsınız. Bu süreler asker gibi her zaman belli zamanda başlayamaz fıtratımız icabı, ama belli bir düzeni de aşmamak gerekir.

Çocuklar dakikaları saatleri bilmedikleri için çalar saat kullanmak iyi oluyor. Yoksa anne her defa dinlenme süren bittii şimdi ders saati diye hatırlatınca olumsuz bir atmosfer oluşuyor. Kararları beraber alıp, saatlere uymayı da mümkün olduğunda çocuğa bırakabilirsek ne mutlu.

Kolaygelsin anneliğiniz sevgilerimle.
büşra k.
Bu iletiye cevap ver!
busra busra tarafından yazılan iletiye 2014.09.15 civarında cevap verdi :
mrb ben çılışıyorum ve çalışmak zorundayım oğlum orta bire gidiyor ama hiç ders çalışmıyor ödevini yapmıyor ve bende hiç ilgilenemiyorum hre dersini yap dediğimde sinirleniyor ne yapmam lazım dersi nasıl sevdirecem çünkü okuması lazım ve çok istiyorum okumasını
hatice
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.