Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Vefalı Dost Öksürük İçin Çare

30 Eylül 2010


Cânım, güzelim, anlamlı sonbaharı hastalık ayı olarak anmak istemem ama bir anlamda öyle oluyor hatta kabus oluyor biz anneler için. Daha önce Hastalık Geliyorum Der, Öksürük& Burun Tıkanıklığı yazısında öksürük için özellikle zencefilli tariflerden bahs etmiştim. Ve burun tıkanılığı için yapılabilecek şeylerden. Orada bahs ettiğim zencefil- bal karışımına şiddetli öksürük varsa düzenli ve dikkatlice devam etmek gerekiyor ama oğlumda yeni başlayan öksürüğümüzde hemen zencefile sarılmayayım diye, bir forumda okuduğum başka bir tarife yöneldim.

Herkesten "Evet öksürük hemen kesiliyor" yorumu almış olan bu basit karışım çok şükür bizde de işe yaradı. Eşimde de başlangıç aşamasında olan bir öksürük vardı o da geçti.

1 tatlı kaşığı bal + 1 tatlı kaşığı zeytinyağı + 1 tatlı kaşığı limon

Bunları karıştırıp, karışımın tamamını şifa niyetine çocuğa verin. Bir sabah bir akşam. Çocuğunuz 1 yaşın altındaysa karışımdan sadece 1 tatlı kaşığı verin.

Artık organik gıda pazarları ve aktarlarda hakiki bal, gerçek zeytinyağı bulmak zor değil. Market balı ve zeytinyağı yerine doğallarını kullanırsanız eminim daha iyi sonuç alırsınız.

.......................

Kırmızı mercimekli, sebzeli çorbalara ağırlık vermek, ayrıca mevsim meyvelerinden oluşan meyve suları sıkmak gibi etkili önlemleri de unutmamak lazım. Katı meyve sıkacaklarıyla nar+ siyah üzüm, nar + havuç, elma+ havuç, havuç+ armut gibi karışımlar harika oluyor.

Hastalıksız bir kış arefesi diliyorum herkese.

Hasta olanlara da acil şifalar, annelere sabırlar.

Çare aramak kuldan, şifa Allah' tan.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.029 sn.