Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Doğal Temizlik Ürünleri

20 Nisan 2011
Yavrucağınızı çok seviyorsunuz.Dışarıdan bir şey almaması için dikkat ediyorsunuz.Aldığınız ürünlerin içini dışını son kullanma tarihini çok iyi kontrol ediyorsunuz.

Katkısız beslenmesi için ev yapımı ürünler tercih ediyor;evde meyve suyu sıkıyor,kekler kurabiyeler hazırlıyorsunuz. Hergün belli şeyleri yemesine içmesine sağlıklı olmasına katkısız beslenmesine dikkat ediyorsunuz.

Gel gelelim yerleri misterlerle siliyor,Wc yi çamaşır suyuyla oyuyor,çaydanlıkları kireç çözücülerle yıkıyorsunuz.Çamaşırlarınızı mis gibin kokan yumuşatıcılarla,deterjanlarla yıkıyor bulaşıklarınızı parıl parıl parıldatan deterjanlara emanet ediyorsunuz.

Müjde size!Katkısız beslenmesine üstün çaba gösterdiğiniz yavrucağınız tüm bu deterjan artıklarıyla alamadığı katkıları telafi edebiliyor.Eline değmese dahi deterjanı solumasıyla ciğerleri bu zarardan sebepleniyor.

İyi durulanmayan kaplardan yiyerek midesini güzelce yıkıyor,yumuşatıcı kokulu giysilerle tenini toksinlere buluyor. Ve daha niceleri...

Peki Ne yapacağız?Pismi duralım değilmi?Pis durmayacağız tabiki ama bize ve çocularımıza zararı olmayan,sağlığımıza etkisiz temizlik malzemeleri kullanalım.

devamı için:
http://rehnuma.org/index.php/component/k2/item/377-do%C4%9Fal-temizlik-%C3%BCr%C3%BCnleri

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
 • demirfiliz 20.04.2011 tarihinde dedi ki :
  geçende face te korunun adlı yazınıza yorum yapmıştım....sizin o yazınızdan sonra özellikle bulaşık tabletlerine olan güvensizliğim iyice arttı...sizin tanıttğınız firma ürünleri gibi amway diye bir firma var yabancı sermayeli yalnız....duymayan yok gerçide....ona üye oluyordum neredeyse ama vazgeçtim...ürünlerini kullanıyorum ve beğeniyorum...sizin ürünü denemedim açıkçası duymadım da ama sanırım amway in sisteminden yola çıkarak kurulmuş bir türk firması....
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • busra 20.04.2011 tarihinde dedi ki :
  sevgili filiz demir, bahs edilen ürünleri hiç denemedim. hatta link verilen yazıda ürün tanıtımı olduğunu bile sizin yorumunuzdan sonra fark ettim. yukarıdaki yazıyı ekleyen arkadaşımız rehnuma memnun kalmış tavsiye ettiğine göre.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • rehnuma 21.04.2011 tarihinde dedi ki :
  filiz hanım,

  Temizliği iyi ama oldukça pahalı ürünler bunlar. Sağlık ve bütçe gibi kriterleriniz varsa ersağı mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.Ben 2 yıldır kullanıyorum.Tavsiye ederim.Sevgiler....
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • hatice 21.04.2011 tarihinde dedi ki :
  büşra hanım bende bugunlerde doğal ürünlere geçmeye karar verdim.ama hangi marka daha güvenilir onun araştırıyorum.sanırım eski bir yazınızda sonet diye bir markadan bahsetmiştiniz.bu markanın ürünlerini kullanyormusunuz yada bir tavsiyeniz var mı?

  Büşra: Şuan kullanmıyorum.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • rahsan 21.04.2011 tarihinde dedi ki :
  Yazının linkinde gerçekten doğal temizlik ürünleriyle ilgili bazı bilgiler verilecek sanmıştım. Mesela "cif" yerine tuz kullanmak, karbonat kullanmak; soda, sirke, boraks kullanarak yapılabilecek temizlik ürünlerini öğrenmek vs gibi. Resmen reklam sitesiymiş meğer. Marketten aldığımız temizlik ürünlerinin etiketlerini okursak çoğunda %94 doğada çözünebilir yazıyor. Bizim doğal yaşama isteğimizi sömürmeye çalışmak bazı markaların hedefi halinde sanırım.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • rehnuma 22.04.2011 tarihinde dedi ki :
  Rahşan hanım bahsettiğiniz en doğal temizlik ürünleriyle ilgilide bir yazım var: http://rehnuma.org/index.php/component/k2/item/353-evdedo%C4%9Faltemizlik

  Fakat ersağla ilgili yazıda belirttiğim gibi bu arap sabunu,sirke vs..ürünler evet çok doğal ama verimli temizlik sağlamıyor.Bir süre onları kullanmayı denedim.Arapsabunu vb.. fakat hiçbir leke çıkmadı, bulaşıklar berbat oldu bu gibi problemlerle karşılaştım.Şuna karar verdim arap sabunu yalnızca yerleri silmekte kullanabilirsiniz.Eğer siz arapsabunu, soda vb.. ile tatmin olalibiyorsanız devam edin derim. Ama günümüz insanı ıspanağı bile çamaşır suyuyla yıkarken ona gel arap sabunu kullan diyemezsiniz.Sizin bizim gibi hassasiyetleri yüksek insan içinde uzun vadeli çözümler değil bu tarz malzemeler.

  Ersağı kullanmadan çok araştırdım heryer ticari reklam kokarken birde ben buna alet olmak istemedim.Gerçekten ciddi organik ve helal sertifikalarına sahip(türkiyede başka organik ve helal sertifikalı yerli temizlik ürünü yok), sağlığı birinci plana almak adına temizliği 2. plana atan bir şirket.Bu yüzden bazı ürünleri çıkartmamayı dahi göze alıyorlar.Mesela kireç çözücüleri yok. Piyasada %94 çözünebilir yazan ürünlere bakıp o karmaşık içindekiler bölümünde Fosfat,titanyumdioksit varmı?Yüzde kaç bitkisel ve organik olduklarına dair bilgiler varmı bir inceleyebilirseniz sevinirim. Bunlar en zararlıları, birde orada anlamını bilmediğimiz yine nice zararlı kimyasallar var. Ersağ %94 bitkisel iken bunlar %94 kimyasal ürünler olabilir ancak.

  Biliyorum piyasada böyle lanse edilen çok firma var.Ama ön yargıdan uzak bir şekilde ersağ'ıda incelerseniz sevinirim.Doğal yaşama duyarlı bireylerin artması dileklerimle... :)
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • hilalozdamar 22.04.2011 tarihinde dedi ki :
  Arkadaşlar, Ersağ ritha bitkisinden imall edilen bir üründür. Piyasadaki ürünler doğda çöznmeyi bıırakın , göllerdeki denizlerdeki balık soylarını tüketmekte, insanlarda kansere neden olmakta. Bu bilgilere deterjanın zararları yazarak bile ulaşabilirsiniz. Erğsa %94 organik olmakla birlikte %6 oranında organik kimyasal içermektedir. Piyasadaki ürünlerde , o çözünebilir olan ürünlerde ECOCERT,ETKO,HELAL,TÜRÇEV gibi sertifikalar mevcut mu acaba? Neden temizlikte eldiven takmanızı öneriyorlar? Neden sabah uyandığınızda elleriniz gerginnleşiyor? Bir duş jeli ile yıkandığınızda 2 ton su ile durulamak gerekiyor , neden? Doğal oldukları için mi? Rehnuma'nın dediği gibi arap sabunuyla yaşayabiliyorsanız ne mutlu size.. 1 kg deterjanından 200 makine buaşık yıkadıpğımız ve içinde fosfat olmadığını HIfzıssıha ile belgeleyen bu firma ile ilgili araştırmalarınızı derinleştirmenizi tavsiye ederim arkadaşlar. İnsan bilmediğinin yabancısıdır elbet. Ama evladı astım olana, egzama olana sorun ersağı.. Onlar anlatsınlar bu hastalıklardan nasıl kurtulduklarını.. Yumuşatcı mı doğal? Durulanmıyor bile. %30 fosfat kullanan A..l mi o.o mu doğal Allah aşkına. Avrupa birliğinde FOSFAT = sıfır. maksimum %6 ya kadar kullanılabiliyor. Ülkemizde sağlık bak. izni ile %30 .Bu en masum bildiğiniz, en müsbet bildiğiniz deterjanlarda bile böyle.. Toprak-su-insan inanılmaz bir kimyasal kirlenme altında. Alternatifleri araştırın, daha iyi bir firma bulursanız söyleyin,biz de oraya iltica edelim..
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • hilalozdamar 22.04.2011 tarihinde dedi ki :
  demirfiliz'e: Network marketing doğrudan satış sisitemidir, TÜRKİYE'dE bu şekilde satış yapan firmaların sayısı 700. Ersağ kimsenin taklitçisi değil. İçindeki fosfatın toprağı kabarttığını gururla söyleyen firmalar, iddialarında haklılar. çiçeğe zarar veriyor, eyvallah. peki toprağı nasıl kabartıyor? içinddeki fosfatla .. Network marketin raf satışının alternatifi,maliye bakanlığının tanıdığı bir satış biçimidir.. yabancı firmalar prim marjının çıtasını %21e kadar tutmuşlar sadece.. bu basamağa 30 bin tl ile geliniyor hem de bunu 1 ayda yapmalısınız. . Ersağda sözünü ettiğim basamağa gelmek için iki aylık çalışmanızda toplam cironuzun 3 binlira olması gerekiyor. işte ersağ farkı. Ritha bitkisinin analizlerini ve sertifikaları merak eden arkadaşlar bana hilalozdamar@hotmail.com dan ulaşabilirsiniz. Gerekli belgeleri gönderebilirim. Selam ile
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • hilalozdamar 22.04.2011 tarihinde dedi ki :
  (çiçeğe zarar vermiyor, eyvallah ) olacaktı
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
 • emine 15.03.2012 tarihinde dedi ki :
  büşra karaca ve rehnumaya bir teşşekkür borcum var diye düşünüyorum çünkü bende yanayakıla özellikle doğal bulaşık matik ararken ersağla tanışmama vesile oldular.1.5 ay önce üye oldum ve bulaşık deterjanından çok memnunum.doğal olması hasebiyle artık çok rahat yemek yiyebiliyoruz evimizde.bulaşık sıvısı da aynen öyle.diğer ürünleri banyo wc. ,damla,vs.den memnun kaldım.artık çamaşır suyundan ve diğer kimyasal temizleyicilerden dolayı oluşan baş ağrısı,baş dönmesi,ağız kuruluğu,göz yanması yaşamıyorum.hayatında doğalıktan yana olanlara tavsiyem olsun.
  Bu yoruma cevap ver. Giriş / Kaydol
HAKKIMDA
Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
busra[at]annenotlari.com
DOST SİTELER
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
web tasarım ve programlama deSen
0.032 sn.