Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

2-3 Yaş Montesori Transfer Aktiviteleri

23 Eylül 2011

Transfer aktiviteleri, çocuğun nesneleri bir yerden bir yere aktarırken, hem el kaslarının gelişmesini hem de dikkat ve odaklanma becerisinin güçlenmesini sağlıyor. Örneğin bir kasedeki boncukları renlerine göre diğer kaselere ayırırken..

Boncuk, düğme, kuru bakliyat gibi malzemelerle transfer aktivitesi yapabilirsiniz. Daha önceki 18-36 Ay İçin Montessori Aktivitesi postum da bir transfer aktivitesi örneğiydi.

Neyi nereye nasıl transfer ettiğinize göre değişecek o kadar çok oyun ve aktivite seçeneği oluşturabilirsiniz ki, aşağıdaki linklere bakıp görünce şaşıracaksınız:http://edavenue.homestead.com/finemotor.html


http://mymontessorijourney.typepad.com/my_montessori_journey/2010/02/my-entry.html

http://growinginpeace.wordpress.com/2009/08/12/new-transferring-activities/,Damlalıkla bir kasedeki suyu başka bir kaseye damla damla aktarmak, boncuk- misket- fasulyeleri kaşıkla buz kalıplarına ayrı ayrı koymak, kesilmiş kumaş parçalarını kesme şeker tutacağıyla yakalayıp bölmelere yerleştirmek gibi değişik transfer aktiviteleri var.

Fotoğraflar kaynakları yukarıdaki linklerden. Bir gün kendi çekimlerimi koymayı umuyorum.

Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.031 sn.