Ekleyen : sevda
Tarih : 2011.09.23 00:00:00
Oyun aktivite

2-3 Yaş Montesori Transfer Aktiviteleri


Transfer aktiviteleri, çocuğun nesneleri bir yerden bir yere aktarırken, hem el kaslarının gelişmesini hem de dikkat ve odaklanma becerisinin güçlenmesini sağlıyor. Örneğin bir kasedeki boncukları renlerine göre diğer kaselere ayırırken..

Boncuk, düğme, kuru bakliyat gibi malzemelerle transfer aktivitesi yapabilirsiniz. Daha önceki 18-36 Ay İçin Montessori Aktivitesi postum da bir transfer aktivitesi örneğiydi.

Neyi nereye nasıl transfer ettiğinize göre değişecek o kadar çok oyun ve aktivite seçeneği oluşturabilirsiniz ki, aşağıdaki linklere bakıp görünce şaşıracaksınız:



http://edavenue.homestead.com/finemotor.html


http://mymontessorijourney.typepad.com/my_montessori_journey/2010/02/my-entry.html

http://growinginpeace.wordpress.com/2009/08/12/new-transferring-activities/,



Damlalıkla bir kasedeki suyu başka bir kaseye damla damla aktarmak, boncuk- misket- fasulyeleri kaşıkla buz kalıplarına ayrı ayrı koymak, kesilmiş kumaş parçalarını kesme şeker tutacağıyla yakalayıp bölmelere yerleştirmek gibi değişik transfer aktiviteleri var.

Fotoğraflar kaynakları yukarıdaki linklerden. Bir gün kendi çekimlerimi koymayı umuyorum.

Yorum yazmak için GİRİŞ »
13964
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

Kış Hastalıkları Gelmeden Önlem

Patlayan hastalık değil teşhis ve ilaçtır