Ekleyen : busra
Tarih : 2011.10.28 14:57:59
Bebek çocuk yemekleri

Nar Sıkmanın En Pratik Yolu


Narla ilgili "narı açtım bir tane, lekesi oldu bin tane" diyesim gelir. Mutfakta bir nar ayıklamaya kalksam yerde, halıda, masada, camda, tezgahın üstündeki herşeyde vs. kırmızı noktalar oluşur.

Burada gördüğüm pratik nar sıkma yöntemini çok tuttum. Narın kenarlarını elma soyar gibi soyuyoruz ya da portakalı çizdiğimiz gibi çizip açıyoruz. Sıçrama olmaması için narı elimizde lavabonun içinde ya da derin bir yerde bir kaç parçaya ayırıp sağlam bir poşete koyuyoruz, ben kilitli poşete koydum. Şişe gibi birşeyle eziyoruz, biz sarımsak havanıyla ezdik. İyice dümdüz ediyoruz. Köşeden azıcık açıp ya da delip bardağa boşaltıyoruz. Gerçekten hiç bir kir leke nokta oluşmadan suyu çıkıyor. Şu dünyada bana en zor gelen işlerden biri meyve sıkacağını yıkamak. Bu yöntemle narı sıkmak süper oldu.

Yalnız narın beyaz kısımlarından dolayı çocuklar için biraz acılık oluyor. Acı olmasını istemiyorsanız, beyazlarını biraz alıp, daha çok narın tanelerini sıkmalısınız.
Yorum yazmak için GİRİŞ »
5292
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

İştahsız çocuklara öneriler

-Anne Canım Sıkıldı -Sıkı Can İyidir Çabuk Çıkmaz