Anasayfa | Giriş / Üye Ol
Paylaş

Etli Enginar Dolması Ve Enginar Nasıl Soyulur?

16 Şubat 2012
Pratikanne'nin enginar soymayı profesyonelce anlatmasına hayran oldum :) Bir çok kişiden dinlemiş ama pek anlamamıştım. Düzgün soyamazsan çöp olur atarsın dedikleri için cesaret edememiştim. Marketteki soyulmamış yapraklı enginarlara, hiçbir işe yaramayan şeyler olarak bakmayı bırakıp deneyebilirim umarım Mayıs geldiğinde.Soymayı aslında etli enginar dolmasının tarifinde anlatmış. Nefis görünüyor.

Geçen günkü Farklı olmak zor yazımdan sonra benim birşey yemediğimi aç kaldığımı düşünenler olmuş :) Bu tarif gibi değişik ve lezzetli şeyleri severim. Ama biraz da yapılmış olması lazım :) Kendim yapmaya üşenirim. Mesela birisi meyve getirse yerim, kendim gidip yemeye üşenirim vs.

Benimki kısaca tenbellik yani. İşin bu kısmından o yazıda bahs etmemişim.

Bir de yaparken kokusunu duyduğum için kendi yaptığım yemeğe iştahım olmuyor. Başka birisi yapsa ve önüme koysa mmm, afiyetle yerim :)
Bunlar da ilginizi çekebilir :
Yazıya Yorum Yap Giriş / Kaydol
  HAKKIMDA
  Büşra Karaca, 1981 Edirne doğumlu, MSÜ Mimarlık terk, 2003'te dünya evine girmiş, 2005'te ilk, 2007'de ikinci, 2013'te üçüncü çocuğunu kucağına almış bir annedir. 2008 yılından beri blog tutuyor.
  busra[at]annenotlari.com
  DOST SİTELER
  Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.
  web tasarım ve programlama deSen
  0.039 sn.