Ekleyen : busra
Tarih : 2012.02.16 14:07:45
Video

Etli Enginar Dolması Ve Enginar Nasıl Soyulur?

Pratikanne'nin enginar soymayı profesyonelce anlatmasına hayran oldum :) Bir çok kişiden dinlemiş ama pek anlamamıştım. Düzgün soyamazsan çöp olur atarsın dedikleri için cesaret edememiştim. Marketteki soyulmamış yapraklı enginarlara, hiçbir işe yaramayan şeyler olarak bakmayı bırakıp deneyebilirim umarım Mayıs geldiğinde.Soymayı aslında etli enginar dolmasının tarifinde anlatmış. Nefis görünüyor.

Geçen günkü Farklı olmak zor yazımdan sonra benim birşey yemediğimi aç kaldığımı düşünenler olmuş :) Bu tarif gibi değişik ve lezzetli şeyleri severim. Ama biraz da yapılmış olması lazım :) Kendim yapmaya üşenirim. Mesela birisi meyve getirse yerim, kendim gidip yemeye üşenirim vs.

Benimki kısaca tenbellik yani. İşin bu kısmından o yazıda bahs etmemişim.

Bir de yaparken kokusunu duyduğum için kendi yaptığım yemeğe iştahım olmuyor. Başka birisi yapsa ve önüme koysa mmm, afiyetle yerim :)
Yorum yazmak için GİRİŞ »
6963
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

Yalannnnn

İşe Yaramayan Tülleri Değerlendirin