Ekleyen : busra
Tarih : 2012.02.18 14:51:43
Şirin şeyler

4-5 Yaş Örgü Kız Çocuk Yeleği


Kızıma ördüğüm yeleklerden birisi ip yetmediği için yarım kalmıştı, sonunda bitti.Bu şekilde bir dikdörtgen örüyorsunuz. Kol kısımlarını boşluk bırakarak yapıyorsunuz. Yakada ip için delikler bırakıyorsunuz. Ve kenarlarını tığ şiş ile süslüyorsunuz. Deliklerden geçireceğiniz ipi de yaptınız mı tamam.Örgüye yeni başlayanlar kolayca örebilir. Yalnız küçük bebeklere örecekseniz ince bir ip ve ince şişle örmeniz daha iyi olur. Yaka kısmındaki kıvrımlar çok büyük olursa küçük bebeklerde kaba durabilir. Kızıma 1 yaş için hediye gelen bir yeleğin aynısına bakarak ördüm. O yelek epey inceydi, çok rahat kullanmıştım.


Kızım 4,5 yaşında, 5-6 yaş için olsun diye azıcık bol olsun dedim. Ütüleyince bir açıldı bir açıldı inanamadım dizine geldi, 7-8 yaş için gibi oldu, zorlasam bana bile olacak neredeyse.

Ütüleyince genişleme payını da dikkate alarak örersiniz.
Yorum yazmak için GİRİŞ »
6005
Yeni yazılardan haberin olsun
Paylaşmak İstediklerim
Instagramdan Kareler
web tasarım deSen
Her hakkı saklıdır © 2010
Kaynak gösterilerek ve aktif (tıklanabilir) link ile alıntı yapılabilir.
Bu site annelik ve çocuk eğitimi hakkında genel bilgiler içerir. Siteden yararlanmak profosyonel yardım yerine geçmez. Kendiniz ya da çocuğunuzla ilgili psikolojik ya da fiziksel sağlık problemleriniz varsa, bir uzmandan profesyonel destek alınız.

İşe Yaramayan Tülleri Değerlendirin

Dağınık Oda